Refundacja

Refundacja peruki NFZ Wrocław

Peruki – jakie możliwości daje Państwu refundacja NFZ?

Naszych klientów, zarówno nowych jak i powracających, pragniemy poinformować, że już teraz nie są oni zobowiązani do ponoszenia całości kosztów za nabyty system uzupełnień włosów czy też perukę wykonaną z włosia naturalnego lub z włókien syntetycznych. Istnieje bowiem możliwość skorzystania z refundacji, dzięki której konieczne będzie poniesienie kosztów wyłącznie za część nabywanego produktu, nie natomiast za jego całość.

Peruki naturalne i syntetyczne figurują na liście środków wspomagających leczenie pod numerem identyfikacyjnym P.093

refundacja peruki wrocław nfzWarto w tym miejscu wspomnieć, że każdego roku ustalane są nowe limity refundacyjne. Obecnie wynosi on 250 złotych, co oznacza, ze w przypadku nabycia produktu za sumę równą tej wartości lub też niższą od niej mogą być Państwo pewni, że zwrócone zostanie Państwu  100 % PONIESIONYCH KOSZTÓW, a sama peruka, po wypełnieniu wszystkich niezbędnych formalności tak naprawdę sprezentowany zostanie Państwu ZA DARMO. W sytuacji jednakże, gdy zainteresuje Państwa wyrób nieco droższy, konieczne będzie poniesienie kosztu będącego różnicą pomiędzy ceną początkową produktu a górnym limitem refundacyjnym. Dokładny wzór pozwalający określić, jaką sumę należało będzie uiścić prezentujemy na poniższym wzorze:  

Cena wybranej peruki naturalnej lub syntetycznej: 600 złotych
Obowiązujący obecnie limit refundacji NFZ: 250 złotych
Kwota jaką należy ostatecznie zapłacić: 600 – 250 = 350 złotych

Jak wygląda procedura refundacyjna peruki?

W roku 2014, a dokładniej – dnia 4 marca, światło dzienne ujrzał załącznik numer 8 do rozporządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, w ramach którego to określono sumę oraz zagwarantowano prawnie zwrot kosztów poniesionych na zakup środków wspomagających leczenie. O taką refundację ubiegać się można raz do roku, natomiast za datę złożenia wniosku uznaje się datę jego sporządzenia przez lekarza  prowadzącego.

Pragniemy w tym miejscu przestrzec – nadmieniony dokument wystawić mogą tylko niektórzy specjaliści. Aby wniosek został przyjęty, musi go wystawić lekarz specjalizujący się w co najmniej jednej z poniższych dziedzin:  

 • Wenerologia,
 • Radioterapia onkologiczna,
 • Onkologia kliniczna,
 • Onkologia dziecięca,
 • Hematologia,
 • Hematologia dziecięca,
 • Ginekologia onkologicznej,
 • Dermatologia,
 • Chirurgia onkologiczna,
 • Chirurgia ogólna,
 • Chirurgia dziecięca.

Jeżeli niedawno przeszli Państwo zabieg chemioterapii lub też od wielu lat zmagają się Państwo z poważnymi problemami z włosami (wypadanie, łysienie, osłabienie struktury ogólnej), możemy Państwa uspokoić – wnioski składane przez takie osoby w znakomitej części przypadków rozpatrywane są pozytywnie. 

Kiedy już wniosek zostanie wysłany, wystarczy, że odczekamy nieco na jego zaakceptowanie, a następnie potwierdzimy w jednej z placówek Narodowego Funduszu Zdrowia. Co ważne, salon Rokoko podpisał umowy z nimi wszystkimi, a więc nie będzie problemu z przyznaniem zwrotu za nabyty produkt w dowolnym miejscu kraju. W przypadku jakichkolwiek pytań czy niejasności, warto zaznajomić się z treścią strony  http://www.nfz-wroclaw.pl/. Możliwe jest także odwiedzenie jednej z filii NFZ, które to czynne są w dni robocze w godzinach od 8 do 16.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ  PERUK NATURALNYCH I SZTUCZNYCH ORAZ SYSTEMÓW UZUPEŁNIEŃ!