PERUKI SYNTETYCZNE

PERUKI SYNTETYCZNE

peruka-syntetycznaPeruki syntetyczne (peruki sztuczne)


Jako, że peruki sztuczne wykonane z włókien o podwyższonej wytrzymałości stanowią trzon naszej oferty, w ramach niniejszej sekcji naszego portalu pragniemy nieco przybliżyć Państwu ich specyfikę oraz pomóc Państwu określić czy to właśnie one będą dla Państwa odpowiednim wyborem. Może się bowiem okazać, że po lekturze teksu uznają Państwo, że o wiele lepiej będzie zaoszczędzić nieco pieniędzy i zdecydować się na wyrób naturalny, który przy właściwej konserwacji służyć będzie Państwu nawet do pięciu lat? Tak czy inaczej – zacznijmy od przedstawienia podstawowych informacji dotyczących systemów syntetycznych. Ich oferta stale się rozrasta, a więc nie ma problemów z doborem produktu, który swoim kolorem, stylem uczesania, czy grubością podkreśli Państwa aparycję i sprawi, że znów poczują się Państwo pięknie oraz młodo.  Lwia część oferowanych produktów tego typu wykonywana jest z doskonałej jakości włókna najwyższej próby, które to w branży perukarskiej najczęściej określane jest mianem „kanekalon”. Po wprowadzeniu na rynek szybko zyskało ono sobie szerokie grono zwolenników, przede wszystkim dlatego, że po przypięciu pukli do akrylowej bazy niezwykle prosto jest wymodelować perukę, która wyglądać będzie naturalnie i której odróżnienie od fryzury tradycyjnej stanowić będzie nie lada wyzwanie. Na uwagę zasługuje także fakt, że peruki syntetyczne można niemalże do woli modelować i stylizować, a więc jeżeli na początku danego sezonu poczują Państwo chęć wprowadzenia  w swoim życiu choć niewielkich zmian – zapraszamy do naszego salonu, gdzie dołożymy wszelkich starań, aby Państwa oczekiwania przekuć w rzeczywistość.  

Dlaczego warto wybrać perukę syntetyczną?

Istnieje wiele powodów sprawiających, że będzie to doskonały wybór!

  •  Struktura oraz wygląd ogólny sprawiające, że odróżnienie peruki od naturalnie wychodowanych włosów stanie się niemożliwe.
  • Brak konieczności zbyt częstego powtarzania zabiegów stylizacyjnych i konserwacyjnych, co przekłada się na wydł.
  • Piękny wygląd produktu nawet po farbowaniu oraz długotrwałym myciu.użoną żywotność systemu. 
  • Korzystna cena będąca jedynie ułamkiem wartości systemu naturalnego.

Nasze peruki sztuczne powstają z następujących włókien:

peruka syntetyczna wrocław

Futura – jest to niezwykle wytrzymałe włókno, któremu nie tylko niestraszne są uszkodzenia mechaniczne czy temperatury dochodzące nawet do stu pięćdziesięciu stopni Celsjusza (co umożliwia wykorzystanie podczas ich modelowanie suszarek i prostownic), ale także wygląda oraz zachowuje się podczas noszenia niemalże identycznie jak włos naturalny, dzięki czemu jego odróżnienie od fryzury tradycyjnej będzie wysoce utrudnione. Włókna Futura można farbować, jednakże pamiętać należy, aby wykorzystać w tym celu produkty dedykowane systemom uzupełnień, nie natomiast kosmetyki i farby, które znaleźć możemy w lokalnej drogerii czy supermarkecie, bowiem ich użycie może poskutkować nieodwracalnym uszkodzeniem naszego nabytku.  
Modacrylic – włókno to powstaje na bazie wzbogaceniu akrylu polimerami, co gwarantuje mu nie tylko nieprzeciętną wytrzymałość ale także wyjątkowy wygląd, który z całą pewnością przykuje na Państwa osobie zazdrosne spojrzenia przedstawicieli obydwojga płci. Nawet w przypadku regularnego modelowania Modacrylic nie traci swojego doskonałego wyglądu oraz właściwości fizycznych. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć także o niezwykłej żywotności produktu, który to wytrzymać może przy właściwej konserwacji nawet do dwóch lat, zaoszczędzając Państwu konieczności wydawania znacznych sum pieniędzy na nowe peruki czy systemy uzupełnień.

Peruki syntetyczne – jak o nie dbać?

Po nabyciu produktu wykonanego z włókien sztucznych, należy pamiętać, że dbać o niego należy w sposób zgoła odmienny od samodzielnie wychodowanych włosów. Należy między innymi pamiętać, że przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych czy pielęgnacyjnych włosy należy rozczesać. Użyć w tym celu należy szczotki lub grzebienia o miękkich ząbkach o szerokim rozstawie, wykonując jednocześnie powolne, niespieszne ruchy, tak aby nie poluzować ani 

nie rozwiązać węzełków, przy pomocy których poszczególne pasma włókien mocowane są do bazy imitującej skórę ludzką.  

Peruki syntetyczne – prawidłowe mycie oraz pielęgnacja

peruki syntetyczne wrocław

Kwestią, która sprawia naszym klientom sklepu z perukami najwięcej problemów jest właściwa pielęgnacja produktu syntetycznego, dlatego też postanowiliśmy poświęcić mu nieco więcej miejsca na stronie naszego salonu. Całą procedurę rozpocząć należy od wymoczenia systemu w letniej wodzie, której temperatura nie przekracza 20 stopni Celsjusza, do której należy następnie dodać dedykowany szampon, który wniknie we włókna i rozpuści pozostałości potu, łoju oraz używanych na przestrzeni ostatnich tygodni czy miesięcy kosmetyków. Kiedy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia zostaną już usunięte, perukę należy włożyć do miski z letnią wodą bez jakichkolwiek dodatkowych kosmetyków. Na tak wypłukany produkt możemy następnie nałożyć odżywkę i przejść do suszenia poprzez owinięcie peruki chłonnym ręcznikiem, który pozwoli usunąć większość wilgoci. Jeżeli jednak zależy nam, aby produkt odpowiednio wysechł, warto umieścić go na wieszaku lub stojaku na kilka godzin, tak aby wilgoć mogła w pełni odparować. Następnym krokiem powinno być dokładne wyczesanie peruki przy pomocy szczotki lub grzebienia o szerokim rozstawie zębów. Nie wykonujmy jednakże zbyt szybkich lub gwałtownych ruchów, bowiem może to doprowadzić do uszkodzenia węzełków peruki.  Procedurę pielęgnacyjną warto powtarzać co kilka-kilkanaście dni, aby utrzymać doskonały wygląd produktu oraz zapewnić, że będzie on gładki, miły w dotyku oraz idealnie lśniący.

Peruki syntetyczne – na jak długo wystarcza jedna peruka?

Peruki syntetyczne są bezsprzecznie jednym z naszych flagowych produktów, natomiast klienci wykazują niesłabnące zainteresowanie nimi, głównie z uwagi na ich niewielką cenę, która to dodatkowo wiąże się z misternością wykonania, na czym system znacznie zyskuje. Wszystkie oferowane przez nas przez wyroby syntetyczne powstają na bazie bezpiecznych, hipoalergicznych materiałów, co oznacza, że nawet ich regularne użytkowanie nie będzie się wiązać z ryzykiem wykształcenia się jakichkolwiek chorób skóry, jak również – powstania podrażnień lub alergii. Z radością przypominamy, że niedawno w życie weszło dodatkowo rozporządzenie, na mocy którego możliwa jest refundacja aż 250 złotych podstawowej sumy zakupu dzięki porozumieniu jakie firma Rokoko podpisała z Narodowym Funduszem Zdrowia i które to odnosi się do zwrotu kosztów poniesionych na zakup środków wspomagających problemy z włosami.

Wysoce atrakcyjne ceny oraz profesjonalna obsługa

Jak zapewne już Państwo wiedzą, nasze produkty flagowe sprowadzić można do dwóch kategorii głównych. Są to mianowicie peruki wykonywane z włosia naturalnego oraz te, które powstają dzięki wykorzystaniu w procesie produkcyjnym włókien syntetycznych. W tej sekcji witryny pragniemy wprowadzić Państwa w świat systemów naturalnych, bowiem to właśnie one są gwarancją niepowtarzalnego komfortu oraz niezwykle eleganckiego wyglądu, którego pozazdroszczą Państwu zarówno członkowie rodziny jak i znajomi. Zachęcamy  do dalszej lektury!